Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

Apple'da Grev Sesleri! 8 yıl 3 ay önce #1490

Apple'ın üst düzey bazı mühendisleri arka kapı içeren bir iOS sürümü üzerinde çalışmayı reddedeceklerini ve gerekirse görevlerinden istifa edeceklerini belirttiler.
19.03.2016 / 23:00
Apple'da Grev Sesleri!
Apple ile FBI arasında geçen gerginliğin boyutu daha da büyüyor. Dünya çapındaki Apple kullanıcıları arasında yarattığı fikir ayrılığının yanı sıra şirket içerisinde de fikir ayrılıklarına neden olan FBI gerginliği henüz çözüme kavuşamamışken, Apple için adeta ikinci darbe çalışanlarından geldi.

Apple, iOS Kodlarını FBI'a Veriyor! Apple, iOS Kodlarını FBI'a Veriyor!
Apple ile FBI arasında devam eden şifre krizinde Apple, iOS kaynak kodlarını vermek zorunda...
Apple için önemli rollerde olan çalışanlardan bazıları durumun Apple aleyhine sonuçlanması durumunda iOS'e arka kapı yerleştirmek için baş mühendislerden oluşan bir ekip oluşturmak zorunda kalacak.

16-03/19/iphone_v_fbi_no_logo21.jpg

Fakat görünüşe göre eğer bu şekilde bir karar çıkarsa Apple oldukça zor durumda kalacak. Apple'ın en önemli mühendislerinden bazıları, iOS'in güvenliğini zedeleyecek herhangi bir konu üzerinde çalışmayacaklarını hatta eğer gerekirse görevlerinden istifa edeceklerini belirttiler.

iOS'in ve tvOS'un geliştirilmesinde kilit rol oynayan baş mühendislerden bazıları ve güvenlik departmanında yetkili çalışanların da dahil olduğu bu durum karşısında Apple'dan resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.307 saniye

NDK Hoş Geldin