Öğrenciler ne kadar zeki ve yetenekli olursa olsun, onların başarılarındaki en büyük adım aile ve öğretmenler sayesinde atılmaktadır. Bu da öğretmenlerin, gelecek nesil üzerindeki etkisini, toplum üzerindeki kıymetini ve değerini açık ve net bir şekilde gözler önüne sermektedir. Hangi başarılı iş insanına sorarsanız sorun veya hangi "başarı öyküsü"nü okursanız okuyun, mutlaka öğretmenlere yapılan mükemmel bir ithaf bölümü ile karşılaşırsınız. Bu da öğretmenlerin omzundaki yükü bir hayli artırmaktadır.

Üzerimize yüken bu yükü hem hafifletmek, hem de öğrencilerimize çok daha iyi şartlarda çok daha kaliteli eğitim sunabilmek adına bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılması amacıyla hizmet veren NetteDers.Net öğretmenleri olarak, yeni bir makale kalame almak istedik. Bu makalede kendi uyguladığımız yöntemleri paylaşmaya çalışacağız.

Hedefler ne kadar net olursa, başarı da o kadar kaçınılmaz olur!

Öğrencilerinizin gelişimi ve onlara sunduğunuz eğitimin kalitesini hangi dereceye taşımak istediğinizi, öğrencilerinizin performansı ile birlikte iyi bir analizden geçirmeniz gerekir. Bu durum size hem en doğru hedefleri sunacağı gibi, hem de kariyerinizdeki başarılı öğrenci sayısını bir hayli artıracaktır. 

Hedefinize ve amacınıza sahip çıkın!

Koyduğunuz bu hedefte ilerlemek için gerekli her şeyi göze almalısınız. Öğrencilere bu hedefinizden bahsedip, onları da motive etmelisiniz. Bu size hem hedefinize ulaştırmakta önemli bir adım attıracağı gibi, hem de yürüdüğünüz yolda yalnız olmadığınızı bilmek sizi fazlasıyla motive edecektir.

Sabır, sabır, sabır!

Hiç bir başarı bir anda elde edilebilecek kadar kolay değildir. Zira hedefinizi yüksek tutup, amaçlarınızı sağlam temellere dayandırdığınızı da göz önünde bulundurursak, hedefinize ulaşmanız bir hayli zaman alacaktır. Bu süre zarfında öğrencileriniz ve velilerinizden alacağınız olumlu geri bildirimler olacağı gibi, olumsuzluklara da hazırlıklı olmalısınız. Bu olumsuzluklar sizi pes ettirmemeli, hedef ve amaçlarınıza daha çok bağlamalıdır.

Sizin de uyguladığınız yöntemler ve fikirler var ise, bunları yorum olarak bize bildirebilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin