Son günlerde gündemde yer alan "yeni yıl kutlaması" yasaklamalarına NetteDers.Net ekibi olarak farklı bir bakış açısı getiriyoruz. Madem yeni yılı çocuklara kutlatmak, hediye aldırmak gibi aktiviteler normal dışı bir işlem olarak gözüküyor, biz de çocuklarımıza yeni yılın neden sevinçle karşılandığını anlatan kitaplar tavsiye ederek bu kitapları okutalım, okuyalım. Çok güzel olmaz mı? Düşünsenize, hem yeni yılın mutluluğunu yaşayacaklar, hem de kitap okuyacaklar!

Yaptığımız araştırmalar sonrasında özellikle 5 ila 15 yaş arasındaki çocukların ilgisini çekebilecek yeni yıl kitaplarını sizler için listeledik. Reklama girmemesi ve reklam yürütülüyormuş gibi anlaşılmaması bakımından da sadece yazar adı ve kitap adı paylaşımı yapacağız.

 

Yeni Yıl Düşü | Yazar : Lori Evert | Çevirmen : Derin Erkan

Hayallerin ne denli önemli olduğunu anlatan bu kitap, 48 sayfa olup, yeni yıl haftasında her yaşta çocuğun okuyabileceği türde bir baskı ile hazırlanmış.

 

 

 

 

 

Yeni Yıl Armağanı | Yazar : Celal Özcan 

Yeni yılın hediyeleşmen için sadece bir "bahane" olduğunu vurgulayan yazar Celal Özcan, çocuklar için hazırladığı bu kitap yeni yıl haftasında her çocuğun okuyabileceği cinsten bir kitap olma özelliğini barındırıyor.

 

 

 

 

Yeni Yıl Hediyesi | Yazar : O.Henry

Çocuklar için özenle çizilmiş resimlerle donatılmış olan "Yeni Yıl Hediyesi" 20 sayfalık kısacık anlatımıyla özellikle 4-8 yaş arasında çocukların yeni yıl haftasında okuması ve okunması gerekilen kitaplar arasında.

 

 

 

 

Yeni Yıl Büyüsü | Yazar : Belirli değil.

Yeni yıla girişte, neredeyse her çocuğu mutlu edecek bu kitap, bir kaç yazarın ortaklaşa çalışmasıyla hazırlanmış ve inanılmaz ilgi çekici resimler ile donatılmış. Yeni yıl haftasında okuyarak, hem yeni yılın neden kutlandığı, hem de yeni yılda neden hediye alındığı konusunda bilgi veren bu kitap, 8 ila 14 yaş aralığında çocuklar için tavsiyemizdir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin