Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 7 Aralık 2016 tarihinde gönderdiği yazı ile bugün yani 12 Aralık 2016 tarihinde ilkokullarda yetiştirme programları (İYEP) çalıştayı nedeniyle bilgilendirme yaptı. MEB ilkokul öğrencileri için destekleme ve yetiştirme kursu gerçekleştirileceği belirtildi. Bugün ilkokullarda yetiştirme programları (İYEP) çalıştayı İstanbul Pendik’te gerçekleştirilecek. Çalıştay 16 Aralık’ta son bulacak.

MEB, ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu 2017 – 2018 eğitim senesinden itibaren pilot bölgelerde uygulanmaya başlanacağını belirtti. İlkokullardaki destekleme ve yetiştirme kursunun, ilkokulların 3. ve 4. Sınıflarındaki öğrencilere uygulanacağı söylendi.  3. Ve 4. Sınıfta devam eden eğitim ve öğretim senesi içersinde farklı nedenlerle okuma, okuduğunu anlama, yazma ve temel matematik alanlarında yetersizliği görülen öğrenciler ile mülteciler, göçmenler, mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrenciler amacıyla İlkokullarda Yetiştirme Programları (İYEP) kapsamında pilot program uygulanacağı ifade edildi.

MEB doğrulusunda gönderilen resmi yazıda da; İlkokullarda uygulanacak destekleme ve yetiştirme kursu planlamasında öğrencilere ilk başta Türkçe ve Matematik dersi verileceği görülüyor. 3. Ve 4. Sınıf öğrencilere verilebilecek olan destekleme kursunun daha ileri yıllarda 1. Ve 2. Sınıf öğrenciler içinde uygulanabileceği düşünülüyor. İstanbul Pendik’te bugün başlayan İYRP çalıştayında öğretmenlerin bilgilendirmeleri büyük ehemmiyet taşıyor. İlkokullarda Yetiştirme Programları (İYEP) taslak yönergesinin sunumu Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yapılacak. MEB’ de yer alan alakalı daire başkanları, genel müdür ve müdür yardımcıları ile müsteşar yardımcılarının da katılacağı çalıştay İlkokulda yetiştirme kursu için ilk adımın atılması anlamına gelmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin