Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

Oryantasyon Eğitim Sürecinde Yapılması Gerekenler 5 yıl 1 ay önce #95

2016-2017 eğitim öğretim yılında göreve başlayacak olan öğretmenler, hizmet içi oryantasyon eğitimi kapsamında, eğitimler ile ilgili günlük tutacak

Dört ay boyunca devam edecek olan oryantasyon eğitimlerinde, öğretmenler kişisel gelişimlerini her gün not edecek. Öğretmenlerin tuttuğu günlükler, performans değerlendirme sırasında kullanılacak.

Öğretmenler 714 Saat Eğitim Alacak

Öğretmenlerin daha nitelikli hale gelmesini sağlamak amacıyla başlatılan oryantasyon programı kapsamında, bu yıl 30 bin öğretmene, 714 saat okul iç ve okul dışı eğitim verilecek. Dört ay devam edecek olan programda, öğretmenlerin günlük performansları değerlendirilirken tuttukları günlükler de incelenecek. Program sonunda düzenlenecek olan bir yarışmayla “en iyi aday öğretmen günlüğü” belirlenecek.

Öğretmenler kendi branşlarında dört ay boyunca sınıf içi, okul içi ve okul dışı eğitimler alacak. Öğretmenler müdür yardımcısı, zümre ve veli toplantılaına katılacak. Okul dışı çalışmalarda ise şehri tanımak için çeşitli etkinliklere öğretmenlerin dahil olması sağlanacak. Ağustos ayının sonunda sona erecek olan programın ardından, öğretmenler eylül ayında görev yapacakları illere gidecek.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.232 saniye

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin