Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

2015-2016 Eğitim Öğretim Yardımları 5 yıl 1 ay önce #84

Maliye Bakanlığının, Milli Eğitim Bakanlığınca 2015-2016 yılı için özel Okullarda öğrenim görecek öğrencilere Eğitim ve Öğretim Desteği verilmesine dair tebliği Resmi Gazete’de yayınlandı.

Yeni eğitim ve öğretim döneminde, halen eğitim görmekte olanlar da dahil olmak üzere özel okullarda öğrenim gören ve görecek üç yüz elli bin öğrenciye maddi destek sağlanacak. Bu rakamın iki yüz otuz bini ilk defa destek almış olacak.

RESMİ GAZETEDE DE YAYIMLANDI

Resmi Gazetede yayınlanan tebliğ ile 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için, 5580 sayılı kanun gereğince, özel ilk okul, orta okul ve orta öğretim kurumlarında öğrenim görecek öğrencilere verilecek olan eğitim ve öğretim ücretleri destek miktarları ile ilk defa destek alacak öğrenci sayıları belirlenmiş oldu.

TEŞVİKTEN YARARLANMAK İSTEYENLER AĞUSTOS 2016'YI BEKLEMELİ

Teşvikten yararlanmak isteyen özel okullar ve öğrenci velileri, 2016 yılı ağustos ayının ilk haftasında, İnternet üzerinden yayınlanacak e-kılavuz ile müracaatlarını yapabilecekler. Eğitim ve öğretim desteği alacak asil öğrenciler eylül ayı içerisinde tespit edilecek ve ardından da genel müdürlük İnternet sayfasında duyurulacak. Tebliğe göre, okul öncesi eğitim kurumlarında öğrenime başlayacak yirmi bin öğrenciye 2 bin 680 lira, ilkokulda öğrenim görecek elli bin öğrenciye 3 bin 220 lira, orta okulda eğitimine devam eden elli bin öğrenciye 3 bin 750 lira, lise ve temel lisede eğitim yapan yüz on bin öğrenciye de lise için üç bin 750 lira, temel lise için de üç bin 220 lira destek yardımı ödenecek. 230 bin öğrenci, eğitim öğretim alanında sağlanan bu destekten yararlanmış olacak. Eğitim ve öğretim desteği ile ilgili diğer tüm ayrıntılar Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanacak olan kılavuzda belirtilecek.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.289 saniye

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin