Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 5 yıl 1 ay önce #82

2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının AÖF dönem sonu sınavları 23-24 Ocak tarihlerinde yapılmıştı. Ancak henüz sınav sonuçları açıklanmadı ve ne zaman açıklanacağı merak konusu. Devamı haberimizde.

Her vatandaş kendine göre bir meslek seçer. Oldukça küçük yaşlarda başladığımız bu eğitim hayatını kimimiz devam ettirir, kimimiz ise kendi ilgi ve yeteneklerine göre bir meslek seçerler. Mesleki eğitimine okuyarak devam eden vatandaşlar ise lise öğreniminden sonra lisans eğitimine geçerler. ÖSYM tarafından her yıl yapılan üniversite sınavlarının dışında lisans eğitimi almak için başka yolları da kullanabilirler. Her yıl düzenlenen Açık Öğretim Fakültesi sınavları vatandaşların açıktan üniversite bitirmelerini sağlar. Bu eğitim vatandaşların normal üniversite okumalarından farklıdır. En basitinden her üniversitenin açık öğretim fakültesi yoktur.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

Ülkemizde Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinin açık öğretim fakülteleri bulunur. Bu üniversitelerde her bölüm olmaz. Ancak pek çok açıktan öğreniminizi gerçekleştirebileceğiniz bölümler yine bu fakültelerde yer alır. Lisans eğitimi alamayan belli nedenlerle üniversiteye gidemeyen ya da vatandaşların ikinci bir bölüm okuma istekleri doğrultusunda gibi nedenlerle bu bölümler tercih edilir. Oldukça fazla bireyin başvuru da bulunduğu bu sınav geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. 23 Ocak Cumartesi ve 24 Ocak Pazar günlerinde yapıldı. Adaylar öğrenci giriş belgeleri ve nüfus cüzdanları ile bu sınava girişlerini yaptılar. Ardından da bu zorlu maraton sona ermiş adaylar derin bir nefes almıştır. Artık adayları ter döktüren günler sona ermiştir.

2016 güz dönemi içerisinde üniversitelerde iki kez yapılan vize ve final sınavları aynı şekilde açık öğretim fakülteleri için de geçerlidir. Ocak ayı içinde de yapılan bu sınavın soruları ve cevapları bu hafta içerisinde internet aracılığı ile vatandaşların ellerine ulaştır. Artık yaşadığımız dönemin getirdiği yenilikler bizlerin meraklarını bir nebze de olsa azaltmayı başarmıştır. Çünkü ülkemizde gerçekleşen ilerleme eğitim alanı olmak üzere her türlü alanda kendini belli etmektedir. Bu ilerleyiş de bizlerin işine yaramaktadır. Ülkemiz sınırları içinde gerçekleştirilen bu yenilikler hiçbir zaman son bulmamış sürekli olarak devam etmektedir. Açık Öğretim Fakültesi sınavının sonuçlarının da en kısa zaman dilimi içinde açıklanması beklenmektedir. Çünkü gelişen teknolojik gelişmeler gerçekleşen sınavların daha hızlı okunmasını ve sonuçlarının çok daha kısa sürede belli olacağını da doğurmuştur. Sınavın yapıldığı tarihten iki hafta sonra sonuçların açıklanacağı ilgili kurumlar tarafından açıklanmıştır.

Sınav sonuçları açıklandığında sizler internet teknolojisini kullanarak sizler kolay bir şekilde sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınava başvuru yaparken oluşturulmuş olan öğrenci giriş numaranız ile sizler sonucunuzu öğrenebilirsiniz. İnternet sistemini kullanarak sizler pratik ve kolay bir şekilde sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Öğrenci giriş numaranız ve T.C. kimlik numaranız ile Açık Öğretim Fakültesi Sonuç Açıklama Sistemine girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Artık akıllı cep telefonlarınızdan da internete bağlanabildiğiniz için evde, işte, yolda, bahçede aklınıza gelebilecek olan her türlü yerde internete bağlanabilirsiniz. Böylece sonuçlar açıkladığında sonucunuzu kolay bir şekilde dijital platform üzerinden öğrenebilirsiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.304 saniye

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin