Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BAŞLIYOR 5 yıl 1 ay önce #81

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE ÖĞRENCİ ALACAK

KIRŞEHİR (İHA) - Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümüne yeni eğitim-öğretim döneminde 60 lisans öğrencisi alınacak.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ahi Evran Üniversitesinin öğrenci almasının Kırşehir ekonomisine, sosyal hayatına ve şehrin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Vali Şentürk, düzenlediği basın toplantısında Ahi Evran Üniversitesinin Tıp Fakültesine öğrenci alacağını açıkladı. Vali Şentürk; “Üniversitemizin Tıp Fakültesi Bölümüne 60 lisans öğrencisi alınacaktır. Geldiğim günden beri Tıp Fakültesi ile ilgilendim. 2007 yılında Tıp Fakültesinin kurulması kararlaştırılmış 2011 yılında üniversiteye bağlı Sağlık Bakanlığı ile müştereken Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi faaliyete girmiş ve hizmetlerine devam etmiştir. Bugüne kadar 43 Yrd. Doç, 3 Doç, 6 Prof. 19 Araştırma Görevlisi ile birlikte 71 öğretim elemanı temin edilmiştir. Tıp Fakültesine öğrenci alınmadığı için hocalarımızın bir kısmının zamanları heba olmuştur. YÖK başka illere tanımadığı imkanları Kırşehir’e sağlamıştır. Rektör hocamızın da göreve gelmesinden sonra çalışmalar hızlandırılmıştır. Tıp Fakültesinin şehrin gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. Eğitim kalitesi ile birlikte hastanemizde büyük oranda gelişme gösterecektir. İç Anadolu Bölgesinde Kırşehir, ciddi oranda gelişme sağlayacaktır. Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gelişme çok yüksektir. Fiziki alan noktasında da Kırşehir çok yüksek performansa sahiptir. 2015 yılında 695 bin poliklinik hizmeti verilmiştir. 238 bin acil başvuru yapılmıştır. 2015 yılında Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık hizmetlerinden 933 bin kişi istifade etmiştir" dedi.
REKTÖR VATAN KARAKAYA: "BİNALAR YAPILIR İNSAN İHMAL EDİLMEMELİ"
Öğrenci alımının Kırşehir için çok hayırlı olacağını ifade eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, Tıp Fakültesinin öğrenci alımının Kırşehir’in en önemli görevi olduğunu söyledi.
YÖK Başkan Vekili Sefa Kapucuoğlu ile yaşanan süreci anlatan Rektör Karakaya, “Fiziki ortamları sunduk. YÖK’ün verdiği 20 madde üzerinde çalışmalar yaptık. Cihaz alımları noktasında büyük bir ekiple çalışarak son noktaya geldik. Ankara’ya gittiğimde her aşamayı özellikle sundum. Öğrenci alımlarımız gerçekleşti. “ dedi.
"YETİŞTİRDİĞİMİZ İNSANLARA KALİTE KAZANDIRACAĞIZ"
Rektör Karakaya, toplantıda yaptığı açıklamada, “İnsan birinci gündemimiz, Kırşehir’ede çok önemli bir gelir ile eğitim kalitesi getirecek. Hacattepe’de olan eğitim Kırşehir’de de olmalı, çünkü hassasiyetler aynı, ekibimle birlikte gerekli ortam hazırlandı. Üniversitemizde gerekli şartlar mevcut. Kırşehir milletvekilleri ile de gerekli çalışmaları yapmaktayız. Üniversitemiz üzerinde çok yönlü bir çalışmamız var. Farklı bölümlerde de öğrenci alımları olacak. Farklı birim ve alanlarda da çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 0.242 saniye

NDK Hoş Geldin

Ders Kafe Anketi

Uzaktan Eğitim sistemini hangi cihazlardan takip ediyorsunuz?

loader
Bu anket sona erdi Oca 04 2021 at 08:00 PM
Tüm anketleri görüntüleyin